×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

دولت در راستای، ساماندهی بنگاه‌هایی كه به هر دلیلی دچار بحران یا آسیب شده‌اند و با مسایلی در حوزه مدیریت‌، فروش یا قدرت رقابت كمتر مواجه هستند، سه هزار میلیارد ریال اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیات وزیران به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی با اختصاص مبلغ سه هزار میلیارد ریال اعتبارات هزینه ای از محل منابع ماده(۱۲) قانون تشكیل سازمان مدیریت بحران كشور، موضوع بند(ش) ماده(۲۲۴) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه برای موارد بند یاد شده در اختیار استانداری های سراسر كشور موافقت كرد.

براین اساس مقرر شد این اعتبار با رعایت قانون نحوه هزینه كرد اعتباراتی كه به موجب قانون از رعایت قانون محاسبات عمومی و سایر مقررات عمومی دولت مستثنی هستند و مطابق دستورالعمل ابلاغی وزیر صنعت، معدن و تجارت هزینه شود.

این تصویب نامه به منزله اعتبار موضوع ماده(۱۹) قانون برنامه و بودجه، مبادله موافقتنامه و تخصیص اعتبار به صورت صددر صد(۱۰۰%) موضوع بند(و) ماده(۲۲۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی ؛ معاون اول رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.

** ماده(۱۲) قانون تشكیل سازمان مدیریت بحران كشور

بر این اساس، به دولت اجازه داده می‌شود در صورت وقوع حوادث طبیعی و سوانح پیش‌بینی نشده معادل یك و دو دهم درصد (۲/۱%) از بودجه عمومی هر سال را از محل افزایش تنخواه‌گردان خزانه تأمین كند تا به صورت اعتبارات خارج از شمول با پیشنهاد شورای عالی و تأیید رییس جمهوری هزینه شود.

**بند(ش) ماده(۲۲۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه

براساس بند(ش) ماده(۲۲۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه به دولت اجازه داده می‌شود به منظور پیشگیری، مقابله و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه و مدیریت خشكسالی، تنخواه‌گردان موضوع ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۰ را به سه‌درصد (۳%) و اعتبارات موضوع ماده (۱۲) قانون تشكیل سازمان مدیریت بحران را به دو درصد (۲%) افزایش دهد.

اعتبارات مذكور با پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و تصویب هیات‌وزیران قابل هزینه است. بخشی از اعتبارات مذكور به ترتیب و میزانی كه در قانون بودجه سنواتی تعیین می‌شود به صورت هزینه‌ای و تملك دارائی سرمایه‌ای به جمعیت هلال‌احمر اختصاص می‌یابد تا در جهت آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح هزینه شود.

**بند(و) ماده(۲۲۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه

براساس این بند، كلیه اعتبارات هزینه‌ای و تملك دارائی های سرمایه‌ای ،مالی ،كمك ها و سایر اعتبارات و ردیف های مندرج در جداول قوانین بودجه سنواتی به شرح عناوین و ارقام جداول مذكور فقط در حدود وصولی درآمدها و سایر منابع عمومی به شرح عناوین و ارقام مندرج در جداول مربوط قوانین یادشده بر اساس مفاد موافقتنامه‌های متبادله دستگاه با معاونت و در حدود ابلاغ و تخصیص اعتبار از سوی معاونت، قابل تعهد، پرداخت و هزینه است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false