×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

وزیر كشور در جمع اعضای شوراهای سراسری كشور گفت:صادرات غیرنفتی در دولت خدمتگزار از مرز ۴۶میلیارد دلار گذشت و دولت تلاش دارد در آینده نزدیك این رقم را به ۶۰میلیارد دلار برساند.

مصطفی محمدنجار وزیر كشور عصر امروز (شنبه) در همایش شوراهای سراسری كشور، از نهاد شورای شهر و روستا به عنوان نهادی مقدس كه كانون فعالیت مردمی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران است یاد كرد و گفت:شوراها آثار و بركات مثبتی برای نظام داشته و همواره توانسته در كادرسازی و تربیت نیروی انسانی كشور امری مهم ایفا كند.

وزیر كشور ادامه داد:تاكنون۱۱۰هزار عضو شورا ،در ۱۲۰۰ شهر و ۳۴ هزار روستا فعال هستند و دولت خدمتگزار در دو دوره نهم و دهم تاكید داشت كه این نهادها را تقویت و كارها را به این نهاد واگذار كنیم.

محمد نجار با اشاره به اینكه دولت خدمتگزار توسعه متوازن و هم سطح كشور را دردستور كار قرار داده است ،افزود:عدالت حكم می كند كه توجه مسئولان صرفا به شهرهای بزرگ نباشد و همه در برخورداری از ثروت ملی یكسان باشند.

وی با اشاره به سفری های استانی رئیس جمهوری گفت:سفرهای استانی دولت خدمتگزار بی نظیر است و در هیج جای دنیا و حتی در دولت های گذشته سابقه نداشته است.

وزیر كشور خاطرنشان كرد:در دولت های نهم و دهم بالغ بر ۷۵شهر و ۶۴ شهرداری جدید تشكیل شد كه همواره به مردم خدمات ارائه می دهند.

محمد نجار از تعامل شهرداری ها در سفرهای استانی با رئیس جمهوری تشكر كرد و گفت: هركجا همدلی باشد آثار و بركات فراوانی وجود دارد.

وزیر كشور همچنین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و توزیع سهام عدالت را از اقدامات دولت خدمتگزار دانست و افزود:قبل از اجرای این قانون در كشور روزانه ۷۵ میلیون لیتر سوخت مصرف می شد كه با روند افزایش خودرو ها انتظار می رفت این میزان به ۱۲۰میلیون لیتر برسد اما امروز با اجرای این قانون، مصرف سوخت در كشور به ۶۰میلیون لیتر كاهش یافته است.

محمد نجار، نهضت كشاورزی و تشكیل كارگروه این حوزه را یكی ازاقدامات دیگر دولت عنوان كرد و گفت : این امر به تولید ملی و اشتغال كمك می كند.

وی در ادامه افزود:امروز صادرات غیر نفتی از مرز ۴۶میلیارد دلار فراتر رفته و دولت توانسته از ۷میلیارد دلار به این میزان برسد لذا امیدواریم در آینده این رقم را به ۶۰ میلیارد دلار برسانیم.

وی تاكید كرد :باید به دانش بومی توجه كنیم و الگوی اسلامی پیشرفت را در سرلوحه اقدامات قرار دهیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false