×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

شمارش معکوس برای آغاز به کار بزرگترین طرح تولید بنزین ایران در فاز دوم توسعه پالایشگاه نفت امام خمینی شازند شروع شده و پیش بینی می شود تا تیر ماه سالجاری جشن تولید ۸ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین برگزار شود.

شمارش معکوس برای افتتاح طرحهای “آر.اف.سی.سی” و “آر.سی.دی” پالایشگاه در فاز دوم توسعه پالایشگاه نفت امام خمینی شازند آغاز شده است و پیش بینی می شود تا تیر ماه سالجاری جشن تولید ۸ میلیون لیتر افزایش تولید بنزین برگزار شود.

در حال حاضر واحدهای تقطیر، واحد ایزومریزاسیون، ارتقا دهنده اکتان و برخی از واحدهای جانبی، واحد هیدروژن و آمین پالایشگاه نفت شازند به طور رسمی راه‌اندازی شده است.

پیش بینی می شود تا تیر ماه سالجاری ۲ طرح جدید بنزین سازی این پالایشگاه در مدار بهره برداری قرار بگیرد به طوریکه هم اکنون آخرین مراحل راه اندازی واحد آر.سی.دی و آر.اف.سی.سی پالایشگاه در حال انجام است.

با بهره برداری از این دو واحد جدید پالایشگاهی در مجموع ظرفیت تولید بنزین ایران بیش از ۸ میلیون لیتر در روز افزایش می یابد ضمن انکه ظرفیت تولید این فرآورده استراتژیک نفتی در پالایشگاه شازند از مرز ۱۶ میلیون لیتر در روز عبور می کند.

به گزارش پانا نیوز، یکی از مهمترین ویژگی‌های طرح توسعه فاز دوم پالایشگاه نفت شازند راه‌اندازی نخستین طرح پتروپالایشگاهی ایران است و این کارخانه جدید از ظرفیت تولید روزانه هفت هزار و ۵۰۰ بشکه پروپیلن برخوردار است.

افزایش ظرفیت پالایشی از روزانه ۱۷۰ هزار بشکه به ۲۵۰ هزار بشکه هم یکی دیگر از ویژگی‌های این طرح پالایشگاهی کشور است ضمن آنکه در کنار کاهش میزان تولید نفت کوره به ازای افزایش تولید بنزین و گازوئیل از دیگر ویژگی‌های این پروژه پالایشگاهی به شمار می رود.

پیش بینی می شود با اجرای کامل این مگا پروژه نفتی ظرفیت تولید گاز مایع به ۳٫۶ میلیون لیتر، پروپیلن به ۱٫۲ میلیون لیتر و نفت سفید به ۶ میلیون لیتر در روز افزایش یابد.

پیش بینی می شود همزمان با آغاز شمارش معکوس برای راه اندازی ۷ طرح جدید پالایشگاهی در سال ۹۱، ظرفیت تولید بنزین امسال به ۷۰ میلیون لیتر در روز افزایش ‌یابد که در این صورت امکان صادرات بلندمدت بنزین برای کشور فراهم می‌شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false