×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

سر وزیر ایالت بلوچستان پاكستان، گفت:براساس توافقات انجام گرفته , ایران یكهزار مگاوات برق به كویته مركز ایالت بلوچستان پاكستان صادر خواهد كرد.

به گزارش منابع محلی, نواب اسلم رییسانی سروزیر ایالت بلوچستان پاكستان واردات برق از ایران به شھر كویته را به عنوان یكی از موفقیت های دولت این كشور عنوان كرد و از اعضای جدید مجلس سنای پاكستان از ایالت بلوچستان خواست تا این موضوع را به طور جدی پیگیری كنند.

وی با ابراز خرسندی نسبت به افزایش واردات ۷۰ مگاواتی برق از ایران برای مناطق مكران و دیگر بخش ھای این منطقه، افزود: جمھوری اسلامی ایران ھم اكنون برای صادرات ۱۰۰۰ مگاوات برق به كویته پاكستان فعالیت ھای خود را در این زمینه آغاز كردہ است.

سروزیر ایالت بلوچستان فراھم كردن انرژی برق برای مناطق گوادر، مكران و شھر كویته را یكی از امور مفید و ثمر بخش دولت پاكستان خواند و گفت: بدون اقدامات موثر و همراهی دولت ایالتی بلوچستان با دولت مركزی پاكستان این پروژہ امكان پذیر نبود.

وی با ابراز تشكر از آصف علی زرداری رییس جمھوری و یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاكستان از انجام فعالیت ھای موثر در زمینه واردات انرژی از ایران، در ادامه یادآور ھمكاری صمیمانه مقامات دولت ایالتی بلوچستان و دولت جمھوری اسلامی ایران شد.

نواب اسلم رییسانی پروژہ عظیم انتقال گاز ایران را برای پاكستان برای حل بحران انرژی در این كشور مھم ارزیابی كرد و گفت: نمایندگان جدید مجلس سنای پاكستان از ایالت بلوچستان باید برای ایجاد پیشرفت و توسعه بیشتر در این پروژہ ھا نقش خود را ایفا كنند.

رسانه های محلی به نقل از سروزیر ایالت بلوچستان پاكستان نوشتند: برای پایان دادن ھر چه سریعتر به بحران انرژی در پاكستان تكمیل پروژہ انتقال گاز از ایران ضروری به نظر میرسد.

نواب رییسانی از تلاش برای تكمیل پیش از موعد پروژہ انتقال ۱۰۰۰ مگاوات برق از ایران به كویته بلوچستان خبر داد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false