×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

رییس جمعیت هلال احمر از فعالیت یك هزار و ۲۴۵ پایگاه و پست امداد و نجات ثابت و سیار در طرح نوروزی امسال خبر داد

 وی گفت: این جمعیت امدادرسانی و مواجهه با چهار هزار حادثه دیده احتمالی حوادث نوروزی را برنامه ریزی كرده است.ابوالحسن فقیه روز شنبه در مراسم آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی با اشاره به اینكه این طرح از ۲۴ اسفندماه جاری تا ۱۴ فروردین ماه سال آینده اجرا می‌شود، گفت: در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال ۹۱ تعداد پایگاه های ثابت و سیار با ۵۰ درصد افزایش به ۱۲۴۵ پایگاه و پست خواهد رسید.

وی اضافه كرد: عوامل امدادی این جمعیت شامل پزشكان، پرستاران، امدادگران و نجاتگران جوان و داوطلب در ۳۸۹ پایگاه ثابت و ۸۵۶ پست موقت به ارایه خدمات امدادرسانی اشتغال خواهند داشت.

این مقام مسوول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: این جمعیت در طرح نوروزی امسال اسكان ۱۵۴ هزار مسافر گرفتار و در راه مانده، درمان ۷۱ هزار و ۵۰۰ مسافرحادثه دیده و مواجهه با ۴ هزار حادثه احتمالی را برنامه ریزی كرده است.

وی با بیان اینكه امسال طرح راهنمای مسافران نوروزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در یك هزار پایگاه اجرا خواهد شد، تاكید كرد: در طرح راهنمای مسافران نوروزی امسال ۱۸ هزار عضو جوان و فعال سازمان جوانان هلال احمر اقدام به راهنمایی مسافران نوروزی در سراسر كشور می كنند.

وی توضیح داد در سال گذشته ۲۱ میلیون مسافر از خدمات پست های راهنمای مسافران نوروزی استفاده كردند كه پیش بینی می كنیم این آمار به ۲۵ میلیون نفر در سراسر كشور برسد.

فقیه از اجرای طرح مروجین سلامت از سوی سازمان داوطلبان سازمان داوطلبان خبر داد و اضافه كرد: در اجرای این طرح دو هزار و ۵۰۰ پزشك و پیراپزشك در پایگاه های امداد و نجات جاده مستقر شده و علاوه بر امدادرسانی به مصدومان احتمالی نكات آموزشی را در قالب فلش كارت هایی مختلف به مسافران نوروزی آموزش می دهند.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به تحویل اقلام امدادی در طرح ملی امداد و نجات نوروزی امسال تصریح كرد در طرح نوروزی امسال ۵۷ خودروی كمك دار، ۱۱۹ خودروی نجات، ۳۱ خودروی آرگو، ۲۱ تریلی، ۱۷ كامیونت حمل مواد، ۱۳۹ ست نجات و ست كوهستان، ۱۳۹ كپسول آتش نشانی و ۱۵ ست نجات دریا در اختیار استان ها قرار می گیرد.

وی در خصوص استفاده از خودروی نفربر جدید آرگو گفت: این خودروی جدید برای شرایط سخت امدادرسانی از سوی امدادگران به كارگیری می‌شود و امكان نجات در جاده های برفی، كوهستانی و مناطق صعب العبور را دارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false