×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

جمهوري اسلامي ايران در حوزه‌هاي كاهش عرضه مواد مخدر، تحقيق، پيشگيري، درمان مصرف مواد مخدر و مراقبت اچ آي وي نقش منحصر بفردي دارد.

به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ الساندرو اسكاتي، سفير سابق حسن نيت دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل (UNODC)در جلسه توجيهي كه با حضور بيش از ۸۰ نفر از نمايندگان كشورها و سازمان‌هاي بين‌المللي مقيم ايران و مسوولان ستاد مبارزه با مواد مخدر در مجموعه فرهنگي شقايق برگزار شد، تاكيد كرد:كنترل مواد مخدر چالشي است كه تمام دنيا را تحت تاثير قرار مي‌دهد و از جامعه بين‌المللي مي‌خواهم تا نقش بسيار مهم ايران را در سطح جهاني در زمينه كنترل مواد مخدر بار ديگر به رسميت شناخته و ضمن تقدير از زحمات جمهوري اسلامي ايران در اين زمينه، همكاري‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي خود را با اين كشور تقويت كنند. هدف از برگزاري اين جلسه، نمايش موقعيت منحصر بفردي براي دنبال كردن مسير سفر جهاني اسكاتي از آمريكاي جنوبي تا جنوب شرق آسيا با گذشتن از آفريقا و آسياي مركزي و نگاهي به مشخصات جهاني يكي از اصلي‌ترين تجارت‌هاي غيرقانوني جهان (مواد مخدر) كه زندگي ميليون‌ها نفر را تحت تاثير قرار مي‌دهد و آشنايي نمايندگان كشورهاي مختلف با نقش بي‌مانند ايران در راه اين مبارزه بود.
همچنين آنتونينو دلئو، نماينده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل در اين جلسه گفت: جمهوري اسلامي ايران در منطقه حساسي از جهان قرار گرفته و نقش كليدي و راهبردي در مبارزه با مواد مخدر دارد، در حقيقت اقدامات و تلاش‌هاي بي‌وقفه ايران در راه اين مبارزه ستودني و قابل تقدير است.

همچنين براساس گزارش دفتر (UNODC)؛ الساندرو اسكاتي در سال ۲۰۰۱ كار بر روي پروژه De Narcoticis را با هدف ايجاد نقشه تصويري از مسيرهاي مواد مخدر در جهان آغاز كرد، پروژه‌اي كه ۸ سال به طول انجاميد و به چاپ سه كتاب توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل (UNODC) رسيد؛ اين كتاب‌ها در مورد كلمبيا (۲۰۰۴) ، جنوب شرق آسيا (۲۰۰۸) و افغانستان و كشورهاي همسايه هستند.
طبق اين گزارش؛ داستان‌هاي تصويري وي در ايتاليا موفق به دريافت جايزه‌هاي Amilcare Ponchielli براي بهترين تحقيق عكاسي، در آلمان Bronz Lead و Henry Nannen و در فرانسه ۳PPP را كه به ۱۰ عكاس بين‌المللي بدون در نظر گرفتن سن و تبعيض مليتي ‌تعلق مي‌گيرد، شد.
اين گزارش مي‌افزايد؛ اسكاتي در سال ۲۰۰۵ به‌منظور قدرداني از پژوهش‌هايش در گوشه و كنار جهان، به‌عنوان سفير حسن نيت دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برگزيده شد؛ اين عنوان توسط سازمان ملل به استعدادهاي بسيار شناخته شده افراد در زمينه هنر، ‌علم، ادبيات، سرگرمي ورزش يا ساير زمينه‌هاي زندگي اجتماعي كه در وراي مرزهاي كشور خود تاثيرگذار هستند، اعطا مي‌شود.
برپايه اين گزارش؛ آماده‌سازي زمينه‌اي براي برگزاري نمايشگاه عكسي در تهران از سوي دفتر (UNODC) در حاشيه اجلاس وزراي مبارزه با مواد مخدر ابتكار سه جانبه در سال ۲۰۱۲ با حمايت مشترك اين دفتر و ستاد مبارزه با مواد مخدر و شركت در جلسه توجيهي تبيين جايگاه منحصر بفرد ايران در اين مبارزه از جمله اهداف سفر الساندرو اسكاتي به تهران است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false