×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

بهترین نوع مرکبات برنج‌، مرغ، روغن و سایر مایحتاج مردم در انبارها ذخیره شده است/اگر کسی به بهانه گرانی ارز اجناس از قبل خریداری شده را به قیمت بالاتری بفروشد مال حرام وارد زندگی خود کرده است.

معاون اول رییس جمهور بر تشکیل مثلث حمایت از مصرف کننده تاکید کرد.

محمدرضا رحیمی در یازدهمین همایش روز ملی مصرف کنندگان که در مرکز همایش‌های صداوسیما با حضور تولید کنندگان‌ و مدیران اقتصادی کشور برگزار شد اظهار داشت: امروز واقعیت جامعه این است که اگر انجمن ها دولت و تعزیزات نباشند در حلقه تولید کنندگان و مصرف کنندگان کسانی هستند که به هر غارتی دست ‌می‌زنند.

وی افزود: یکی از جایگاه‌‌هایی که موجب مهار اسب شیطانی سرکشان ‌می‌شود انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.

رحیمی گفت: برای جلوگیری از تولید جنس بی کیفیت باید کاری کرد و آنچه که تا کنون شده کافی نیست.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در روزهای اخیر رخ داد و بانک مرکزی و نفت مان را تحریم کردند باید بدانند که بانک مرکزی برای مردم است و تنها هیات دولت را جابجا نمی کند بلکه تجار و مردم را نیز جابجا ‌می‌کند.

رحیمی با اشاره به شناسنامه دار شدن کالا گفت: در حلقه توزیع باید حقوق مصرف کننده را در نظر گرفت چرا که آنها معمولا قشری با درآمد ثابت هستند.

رحیمی گفت: با گران شدن کالا ظلم و تعدی به کارمند و کارگری ‌می‌شود که باید آن را تحمل کند.

وی ادامه داد: زمانی که قیمت دلار سکه بالا رفت این فشار از جیب مصرف کننده تامین شد.

رحیمی گفت: انجمن ملی که از درون مردم جوشیده از مصرف کننده حمایت ‌می‌کند و امروز مثلثی از دولت و انجمن و مصرف کننده باید تشکیل شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به عید اظهار داشت: در حال حاضر بهترین نوع مرکبات برنج‌، مرغ، روغن و سایر مایحتاج مردم در انبارها ذخیره شده است.

رحیمی ادامه داد: زمانی که انجمن حمایت حقوق از مصرف کنندگان اعلام ‌می‌کند کالای خاصی را خریداری نکنید مردم باید بپذیرند که آن کالا را نخرند‌.

وی گفت: باید پذیرفت که فشارها زیاد شده و غربی ها ایران را تحریم کردند اما زمانی که در هند سیل ‌می‌آید و مزارع برنج آنها آسیب ‌می‌بیند نباید در کشورما برنج گران شود و ما باید از کارگری که صبح تا غروب کار ‌می‌کند حمایت کنیم.

وی اظهارداشت: اجناسی که هم اکنون در بازار است با ارز ۱۶۰۰ تومانی خرید نشده است بلکه با ارز ۱۰۵۰ تومانی خریداری شده است. بنابراین اگر کسی به بهانه گرانی ارز اجناس از قبل خریداری شده را به قیمت بالاتری بفروشد مال حرام وارد زندگی خود کرده است.

وی در خاتمه گفت: با وجود تمامی تهدیدها امسال ۵/۶ درصد واردات ما نسبت به سال گذشته تغییر یافته و صادرات غیر نفتی مان به مرز ۴۳ میلیارد رسیده است و ما با بیش از ۱۵۰ کشور درجهان مبادلات انجام ‌می‌دهیم.

فودنا 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false