×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

بانک صادرات با کسب رتبه ۲۵۹ در میان هزار بانک برتر جهان با احتساب سرمایه لایه اول به میزان ۲۹۷۶ میلیون دلار بالاتر از سایر بانک های ایرانی در رتبه بندی نشریه بنکر برای سال ۲۰۱۱ میلادی قرار گرفت.

همچنین بانک صادرات ایران انز نظر مجموع دارایی ها با ۴۸۰۴۳ میلیون دلار در رتبه ۲۵۱ جهان و بالاتر از سایر بانک های ایران در این رتبه بندی قرار دارد.
از کل بانک های ایرانی فقط ۱۰ بانک توانسته اند خود را در لیست هزار بانک برتر جهان جای دهند.

پس از آن بانک ملت و بانک تجارت به ترتیب با ۴۳۱۰۹ میلیون دلار و ۳۸۰۶۲ میلیون دلار دارایی در رتبه دوم و سوم قرار دارند. همچنین بانک پارسیان به عنوان یکی از بانک های موفق خصوصی در این شاخص مقام چهارم را در بین بانک های داخلی داراست و به عنوان سودآورترین بانک ایرانی شناخته شده ضمن آن که در بین بانک های جهان در رتبه ۴۱۵ دنیا قرار گرفته است. بانک توسعه صادرات با نسبت سرمایه به دارایی ۴۲/۵۴ درصدی در سال اخیر از نظر استحکام مالی در رتبه اول بین ۱۰ بانک ایرانی قرار گرفته است. بانک های کارآفرین و پاسارگاد با نسبت های ۱۱/۲۹ درصد و ۱۰/۳۲ درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم، میان بانک های ایرانی قرار گرفته اند. بانک کشاورزی با نسبت ۲/۴۷ از نظر استحکام مالی در بین ضعیف ترین بانک های این رتبه بندی قرار دارد. بانک پارسیان در این شاخص با ۷/۰۶ درصد در رتبه چهارم کشور و رتبه ۵۲۰ دنیا قرار گرفته است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false