×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

مدیر منطقه پنج بازرسی كل كشور گفت: ۸۰ درصد علل نابسامانی های اداری در كشور ریشه در نبود آشنایی و اطلاع با قوانین، مقررات، محدودیت ها و ممنوعیت ها از سوی مسوولان و مدیران دارد.

اکبرغفاری  در گردهمایی مدیران و كارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی، افزود: با اطلاعات جمع آوری شده و بررسی های كارشناسان بازرسی، مشخص شده كه بخش اعظمی از اشكالات موجود در دستگاه های اجرایی به این موضوع مربوط است و در این رابطه نیاز به آموزش های ویژه بسیار ضروری به نظر می رسد.
وی سهل انگاری و اعتماد بیش از حد و تعمد از روی مصلحت و یا مفسده را از دیگر عوامل وجود نابسامانی در دستگاه های اجرایی عنوان كرد كه هر كدام ۱۰ درصد این عوامل را به خود اختصاص داده اند.
غفاری ادامه داد: برای از بین بردن این نقایص در دستگاه های اجرایی، منطقه پنج بازرسی كل كشور تاكنون ۳۰ كارگاه آموزشی برای مدیران و مشاوران و معاونان حقوقی برگزار كرده كه در این كارگاه ها یكهزار و ۵۰۰ نفر تحت آموزش های نظارتی و حقوقی قرار گرفتند.
وی با تاكید بر اینكه فرهنگ نظارت پذیری باید جایگزین فرهنگ نظارت گریزی در دستگاه های اجرایی و شهرداری ها شود، گفت: اگر این فرهنگ به درستی و با رعایت كامل قوانین و مقررات مربوطه نهادینه شود، بدون تردید هیچ مورد تخلف و یا نابسامانی در سطح دستگاه های اجرایی نخواهیم داشت.
غفاری سیاست و رویكرد اصلی سازمان بازرسی كل كشور را تقویت مدیران به منظور ارایه خدمات بهتر و شایسته تر به آحاد مردم عنوان و اظهار كرد: این سازمان به هیچ عنوان قصد ایجاد مزاحمت و توقف در كار دستگاه های اجرایی را ندارد، بلكه هدف غایی و نهایی ما ایجاد تسهیل و تسریع در فعالیت های اداری و نهادی است.
وی اضافه كرد: در این زمینه تلاش برای اصلاح ساختارها، روش ها و نظام های مالی و اداری جزء اولویت های اصلی و محوری سازمان بازرسی كل كشور است.
مدیر منطقه پنج بازرسی كل كشور در شمال غرب كشور پیشگیری از وقوع تخلفات اداری و مالی را از دیگر رسالت های این سازمان بیان كرد كه برای حصول آن همكاری و تعامل نزدیك مدیران و كارشناسان حقوقی دستگاه های اجرایی امری لازم و ضروری است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false