×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

رییس مجمع عالی واردات معتقداست در سال تولید ملی باید ارتباط میان تولید و تجارت توسعه یابد، به نحوی كه تولید، تجارت را پشتیبان و هم سوی خود كرده و تجارت نیز تولید را محمل افزایش ارزش افزوده بشناسد.

محمد حسن برخوردار با تاكید بر ضرورت بهره برداری كامل از توان تجارت خارجی كشور افزود: حمایت از تولید ملی به معنای نفی تجارت خارجی نیست.

وی در گفت وگو با ایرنا تصریح كرد : واردات در مسیر ایجاد ارزش افزوده بهینه می تواند بازار كشورهای منطقه را بیش از پیش برروی كالای ایرانی بگشاید.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در باره حمایت از سرمایه ایرانی اظهار داشت: قدر مسلم حمایت از تولید بدون هدایت سرمایه محقق نخواهد شد .

وی توضیح داد: بسترهای مالی و حقوقی اطمینان بخش در صورت كاستی قوانین و مقررات جاری باید تدارك شود تا مزیت ها و مشوق های ویژه ای برای تبدیل چرخه سرمایه ،تولید و تجارت ارایه شود .

از نظر برخوردار، نقش و كاركرد مؤثر و مثبت برنامه های حمایتی به منظور ترغیب سرمایه گذاری در بخش تولید و بالا بردن ظرفیت‌های ایجاد كننده ارزش افزوده دراین چرخه، انكار ناپذیر است. اگر سرمایه گذار و تولید كننده نتوانند نتیجه سرمایه گذاری و تلاش خود را پیش بینی كند هیچ گاه در این مسیر قدم نمی گذارد.

وی با اشاره به ضرورت ارتقاء سطح فناوری تولید افزود:هر چقدر هم كه مردم را تشویق به خرید كالای ایرانی كنیم، اما كیفیت تولیدات پایین باشد، به طورعملی رغبتی از سوی مردم به كالای ایرانی نخواهد بود. برای افزایش كیفیت تولید چاره ای جز انتقال تكنولوژی جدید نخواهیم داشت.

رییس مجمع عالی واردات در باره نقش دولت در تكمیل چرخه سرمایه تولید و تجارت افزود:اگر دولت و سیستم بانكی كشور، خدمات پولی و مالی را به موقع ارائه ندهد و یا قوانین اقتصادی فضای كسب و كار را سخت كند ،همت تولید كننده و بازرگان ایرانی به ثمر نخواهد نشست.

عضو اتاق ایران تصریح كرد: دولت باید تجارت را به بخش خصوصی واگذار نموده و صرفا از طریق سیاستگذاری و ابزارهای نظارتی ،بازار را كنترل كند،از طریق مكانیزم های ترغیبی ، كاهش بروكراسی اداری و تامین سهل سرمایه برای فعالان اقتصادی شناسنامه دار چرخه ایجاد ارزش افزوده را چابك و چالاك كند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false