×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

رييس سازمان هواپيمايي كشوري در نشست صميمي وزير راه و شهرسازي با معاونان، مديران و كاركنان سازمان هواپيمايي كشوري از ارائه ۱۵۷هزار سرويس هوانوردي به پروازهاي عبوري از فضاي هوايي كشور خبرداد.

معاون وزير راه و شهرسازي به انجام ۲۴۴ spot check از هواپيماهاي شركت هاي داخلي وخارجي در سال ۹۰ اشاره كرد و با بيان اين مطلب كه اقدام مذكور نسبت به سال گذشته ۹۳ درصد افزايش داشته ابراز داشت: صدور ۳۲۵گواهينامه قابليت پرواز ناوگان هوايي با رشد ۱۸ درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته، صدور ۱۶۰هزار و ۱۵۵ مجوز براي پروازهاي داخلي، ۶۲هزار و ۶۳۰ مجوز براي پروازهاي بين المللي همچنين تحويل و تحول ۲۶هواپيماهاي سنگين از ديگر اقدامات صورت گرفته توسط سازمان هواپيمايي كشوري در سال جاري به شمار مي رود.
در این نشست مهندس علي نيكزاد ضمن گفتگوی صمیمی با رييس سازمان هواپيمايي كشوري از نزديك در جريان اقدامات صورت گرفته در اين سازمان قرار گرفت.
وزير راه و شهرسازي همچنين به ارائه رهنمودها و راهكارهاي توسعه و پيشرفت صنعت هواپيمايي كشور پرداخت و از مسئولان سازمان هواپيمايي كشوري خواست تا در راستاي ارتقاي هر چه تمام تر اين بخش گام بردارند.
كاپيتان رضا نخجواني در ابتدا ضمن تشكر از اجابت دعوت سازمان هواپيمايي كشوري از سوي وزير راه و شهرسازي به ارائه خلاصه اي از عملكرد اين سازمان طي يكسال گذشته پرداخت و گفت: در سال جاري ۱۵۶هزار و ۹۱۷ سرويس هوانوردي به پروازهاي عبوري از فضاي كشور صورت گرفت و ۶۶۱ مجوز براي دفاتر خدمات مسافرت هوايي با رشدي ۱۵۰درصدي صادر شد.
رييس سازمان هواپيمايي كشوري، صدور ۶ گواهينامه براي طراحي و توليد وسايل پرنده و قطعات مورد نياز در سال جاري را از ديگر اقدامات صورت گرفته توسط سازمان هواپيمايي كشوري در سال جاري برشمرد و افزود: ۲۴۳ وارسي و سرويس دستگاه هاي ناوبري سراسر كشور در سال ۹۰ صورت گرفت كه در مقايسه با سال ۸۹ از رشدي ۵۵درصدي برخوردار بوده است.

كاپيتان نخجواني به اصلاح قوانين سازمان هواپيمايي كشوري اشاره كرد و اظهارداشت: در راستاي اصلاح قوانين قديمي صنعت حمل ونقل هوايي، طي سال گذشته ۴آئين نامه در صنعت حمل و نقل هوايي تدوين و به دولت ارائه شده است كه هم اكنون يكي از آئين نامه ها توسط دولت تصويب و ابلاغ شده است.
وي به بيان برخي چالش هااشاره كرد و افزود: از آنجا كه ماهيت فعاليت سازمان هواپيمايي كشوري كنترل، حاكميت و نظارت است اين امر باعث شده است كه مجموعه هايي كه بدون رعايت زيرساخت هاي فني و عملياتي و بازرگاني تشكيل شده اند تصور مي كنند اجراي كامل مقررات با هدف خاصي اعمال مي شود و اين مقررات براي آنها ايجاد هزينه مي كند و با انجام برخي اقدامات سعي بر اعمال فشار برسازمان دارند. البته اين مشكلات از سوي مجموعه هاي قديمي كه با زيرساخت هاي فني و ايمني تشكيل اين مسائل و مشكلات ديده نمي شود
معاون وزير راه و شهرسازي ضمن اشاره به تخصص، تجارب و تحصيلات كارشناسان سازمان هواپيمايي كشوري، خواستار اصلاح قوانين اداري، مالي و استخدامي اين سازمان همانند سازمان بنادر و دريانوردي شد و افزود: نظام حقوق و دستمزد در مقرارت حاكم بر سازمان هاي دولتي تابع قانون خدمات كشوري است و براي تمام دستگاههاي اجرايي شرايط يكساني را در نظر گرفته، اما اين در حالي است كه كارشناسان فعال در شركت هاي هواپيمايي و بخشهاي غير حاكميتي بيش از ۲تا ۳برابر كارشناسان سازمان هواپيمايي كشوري حقوق و مزايا دريافت مي كنند و همين امر به دليل ماهيت فعاليت حاكميتي و نظارتي آنها، چالش هاي جدي براي اين بخش بوجود آورده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false