×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true
تحویل خودرو برقی با پرداخت کامل وجه

تحویل خودرو برقی با پرداخت کامل وجه؛ متقاضیان خودروهای برقی وارداتی یا مشمول تخصیص یا عدم تخصیص خواهند بود و چنانچه منتخب، در زمان مقرر واریز وجه نکند، متقاضی دیگر جایگزین خواهد شد.

به گزارش پارسی پرس، مدیر سامانه یکپارچه خودروها از اعلام نتایج کامل اولویت‌بندی متقاضیان خودروهای برقی وارداتی تا پایان روز شنبه‌ (۱۹ خرداد ماه) خبر داد و گفت: تصمیم گرفته شده متقاضیان به سه دسته، تقسیم‌بندی شوند و صفِ انتظار به معنی فروش خودروهای وارداتی عادی، وجود ندارد و متقاضیان یا مشمول تخصیص یا عدم تخصیص خواهند بود و چنانچه منتخب، در موعد مقرر واریز وجه نکند، متقاضی دیگر جایگزین خواهد شد.

بالغ‌بر ۱۴۰ هزار نفر در طرح عرضه‌ خودروهای برقی شرکت کرده‌اند که از این بین، بالغ‌بر ۲۵ هزار نفر فقط برای سه مدل خودرو، ثبت درخواست داشته‌اند.

با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام، فرآیند پایش مشتریان آغاز و قرار شد که به دنبال تکمیل شدن فرآیند اولویت‌بندی ثبت‌نام‌کنندگان، نتایج آن روی سایت سامانه یکپارچه خودروهای برقی بارگذاری و از طریق پروفایل کاربری مشتریان، قابل رویت باشد.

در این باره مدیر سامانه یکپارچه خودروه اظهار داشت: از عصر روز پنجشنبه ۱۷ خرداد، نتایج برای برخی از متقاضیان قابل رویت شده است اما نتایج کامل (برای همه شرکت‌کنندگان) مشخص نشده و وبسایت به حالت به روزرسانی بازگشت. این فرآیند اعلام نتایج تا روز شنبه تکمیل خواهد شد و نتایج نهایی اولویت‌دهی، تا پایان روز ۱۹ خردادماه مشخص خواهد شد.

مهدی تقدسی خاطرنشان کرد: متقاضیان در سه دسته تقسیم، خواهند شد. دسته اول متقاضیانی هستند که خودرو به آنها تخصیص داده شده است. دسته دوم متقاضیانی‌اند که در صف انتظار موقتیِ خرید خودروی مورد نظر قرار می‌گیرند تا در صورت عدم تکمیل وجهِ دسته اول یا افزایش ظرفیت فروش، خودرو به آنها تخصیص داده شود. درنهایت دسته سوم، متقاضیانی هستند که در وضعیت عدم تخصیص قرار خواهند گرفت و مشمول تخصیص در این دوره، نخواهند بود.

بنابر اعلام ایسنا، پس از اینکه متناسب با تعداد خودروهای موجود، افراد مشخص شوند و در اصطلاح رزرو (تا زمان واریز وجه) صورت گیرد، در عمل الباقی مشمول«عدم تخصص» یا «ابطال» خواهند بود و از این نوبت حذف خواهند شد و همچون مدل عرضه‌ خودروهای بنزینی اینگونه نخواهد بود که دوباره در همین گروه امکان ثبت‌نام‌ داشته باشند؛ مگر آنکه فردی از منتخبان (افرادی که به شرکت‌ها معرفی می‌شوند) از واریز وجه منصرف شود و وجه خودروها را واریز نکند. در این صورت تخصیص به افرادی صورت خواهد گرفت که حذف شده‌اند. بنابراین افرادی که عدم تخصیص داشته باشند، ابطال صورت می‌گیرد و این افراد برای ثبت‌نام در طرح عرضه خودروهای برقی، باید از اول ثبت‌نام‌ کنند.

بر این اساس، متقاضیانی که در وضعیت عدم تخصیص قرار می‌گیرند، اولویتی نخواهند داشت و باید در عرضه‌های بعدی، دوباره برای تعریف حساب وکالتی، واریز وجه در حساب وکالتی و ثبت‌نام اقدام کنند.

 

true
true
تحویل خودرو برقی با پرداخت کامل وجه
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false