×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با تاكید بر اتمام پروژه های نیمه تمام از ایجاد بانك مشترك صنایع كوچك و صنوف با همكاری مركز اصناف و امور بازرگانان خبرداد.

به گزارش ایرنا از سازمان صنایع كوچك وشهرك های صنعتی ایران فخراله مولایی درگردهمایی سراسری مدیران سازمان صنایع كوچك وشهركهای صنعتی ایران ایجاد بانك مشترك صنایع كوچك و صنوف با همكاری مركز اصناف را از ماموریت های جدید سازمان برشمرد .

وی همچنین از ایجاد بانك اطلاعات صنایع كوچك كشور در سال آینده خبرداد.

مولایی ، پیاده سازی قانون نحوه واگذاری مالكیت و اداره شهركهای صنعتی و تحقق پرشمارترین خصوصی سازی را از مهمترین برنامه های این مجموعه در سال ۹۱ عنوان كرد وابلاغ طرح طبقه بندی مشاغل را نقطه عطفی در فعالیت این سازمان دانست.

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت همچنین به وضعیت صندوق ضمانت صنایع كوچك نیز اشاره كرد وگفت: نگرانی هایی در مورد صندوق ضمانت صنایع كوچك وجود دارد كه امیدواریم با افزایش سرمایه این صندوق این دغدغه برطرف شده و خدمات ضمانتی بیشتری به واحدهای صنعتی ارائه شود.

وی طرح كمك به نوسازی صنایع در ۱۲ هزار واحد صنعتی با اولویت رفع تبعات اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را از برنامه های این سازمان در طول برنامه پنجم برشمرد و تكمیل و راه اندازی طرح های دارای حداقل ۵۰ درصد پیشرفت فیزیكی در سراسر كشور را از مهمترین برنامه های سازمان در سال آتی عنوان كرد.

به گفته وی ، با تكمیل و راه اندازی این طرح ها در سال ۹۱ بیش از اشتغال ۱۱۷ هزار نفر در سراسركشور ایجاد می شود.

وی با بیان اینكه یك سوم صنایع در شهرك های صنعتی مستقر است و یك چهارم تولید دراین مكان ها محقق می شود ، گفت: شهرك های صنعتی نقش مهمی در اشتغالزایی و تولید صادراتی دارند وحدود ۵۰ درصد اشتغال صنعتی درشهرك ها و نواحی صنعتی سراسركشور در این بخش ایجاد شده است.

وی با اشاره اینكه ۲۷ هزار و۲۰۰واحد صنعتی در حال حاضر در شهرك ها ونواحی صنعتی فعال و ۲۸هزار و۷۰۰واحد صنعتی نیز نیمه تمام هستند، افزود: تلاش ما در سازمان این است كه ظرفیت تولید در واحدهای فعال را بالابرده و واحدهای نیمه تمام را هرچه سریعتر تكمیل كنیم .

معاون وزیر صنعت معدن وتجارت به تدوین لایحه بودجه۹۱ اشاره و تصریح كرد: با تلاش مدیران سازمان وموافقت معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری موفق شدیم، دو ردیف اعتباری جدید به منظور توسعه خوشه های صنعتی و تصفیه پساب صنعتی با اعتبار سالیانه ۱۴ میلیارد تومان دریافت كنیم، همچنین ۳۱میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سازمان های توسعه ای برای تكمیل زیر ساخت های عمرانی به این سازمان اختصاص یافت.

وی به تدوین اساسنامه جدید سازمان صنایع كوچك وشهركهای صنعتی ایران اشاره كرد وگفت: به تازگی اساسنامه جدید سازمان به عنوان سازمانی توسعه ای در عرصه بنگاه های كوچك و متوسط تدوین ونهایی شده ودر انتظار تایید نهایی است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false